התקנת מקלחונים

התקנת מקלחונים

מקלחון מעוצב, צמד מילים חדש שלא היה קיים עד לפני שנים ספורות. היה חדר אמבטיה שבו היתה פינת מקלחון שבמקרה הטוב היה מוסתר בוילון פלסטי. באמצע שנות התשעים התחילה אופנת עיצוב חדרי אמבטיה. אם אתם מתכננים את ביתכם החדש אז תכנון חדר האמבטיה הוא חלק אינטגראלי מהתכנון הכולל של המבנה וכל ההחלטות לגבי מראה חדר האמבטיה יעשה בשלב התכנון עוד לפני תחילת הבניה. החלטות כגון אם תוצב אמבטיה בנפרד מפינת מקלחון או שהאמבטיה תהיה בשילוב עם דוש היא פונקציה של כסף ושטח חדר האמבטיה. לקראת סיום הבניה נותר להחליט אם אתם רוצים מקלחון זכוכית עם דלת נפתחת פנימה, החוצה או לשני הצדדים, אולי דלת הזזה או איזה סוג וצורה של צירים.

 
שיפוץ חדר אמבטיה ישן

בעיה גדולה יותר כאשר מתכוננים לשפץ חדר אמבטיה ישן. פעולה ראשונה לפני תחילת התכנון היא קביעת מסגרת תקציב. שיפוץ חדר אמבטיה תמיד כרוך בהריסה ופינוי פסולת. בדרך כלל בבתים משותפים לחדר אמבטיה יש מרפסת שבה נמצאים מכונת הכביסה והמייבש, המרפסת משמשת מקום לאחסון חומרי ניקוי וציוד נקיון. את הקיר בין חדר האמבטיה למרפסת כדאי להרוס וכך להגדיל את שטח החדר. עבור כל מה שאוחסן במרפסת צריך לבנות ארון שירות.

 
אמבטיה ומקלחון- ביחד או לחוד?

בשלבה שני צריך להחליט האם תהיה אמבטיה ומקלחון בנפרד או  שהמקלחון יהיה פונקציה נוספת באמבטיה. אם זו האופציה הנבחרת אל התקציב נכנס אמבטיון כדי למנוע התזת המים אל מחוץ לאמבטיה. יש אמבטיונים מעוצבים ואלגנטיים שקירותיהם עשויים זכוכית מחוסמת והוא מותקן על דפנות האמבטיה. מקלחונים פינתיים הם פתרון מצוין למחסור בשטח. כאשר המקלחון הפינתי אינו בשימוש, ניתן לפתוח את הדלתות ולהצמיד אותן לקיר, כך נותר שטח נרחב פנוי.

במקרה ואין אפשרות לעשות שינויים גדולים והמקלחון הישן נמצא בתוך נישה הפתרון הוא מקלחון חזית  מזכוכית מחוסמת וצירים טלסקופיים. גימור חדר האמבטיה יהיה עם מראה גדולה, סט כלים למברשות השיניים והסבונים ועציץ ירוק שאוהב לחות.

יומן מסע – בני מוכתר