תחזוקה של מקלחונים

תחזוקה של מקלחונים
כאשר קונים לראשונה מקלחון תמיד קשה שלא להתרשם מהשקיפות המושלמת שלו, שקיפות ללא שום פגם או כתם. הבעיה מתחילה כעבור מספר חודשים בהם נעשה שימוש יומיומי במקלחון ואז עלולות לצוץ מספר בעיות מקביל. קודם כל מתחיל להתאסף לכלוך בפינות של המקלחון הפינתי על הרצפה, (אלא אן כן מדובר במקלחון עגול), כתמי אבנית מתחילים להעכיר את השקיפות והצירים לא עובדים בצורה חלקה כמו בהתחלה. על כן על מנת לחזור וליהנות מהתנאים ההתחלתיים כל שיש לעשות הוא פשוט לתחזק נכון את המקלחון החיזיתי.

פעם בשבועיים
מקלחונים אינם צרכים טיפול תקופתי של בעל מקצוע כמו שאוטו צריך, אחרי הכול מדובר במוצר די פשוט, אך מקלחונים כן צרכים התייחסות ממש כמו שרצפת הבית מקבלת התייחסות פע

ם בשבוע כאשר שוטפים ומנקים אותה. יש לקחת בחשבון שדלת של מקלחון מכילה צירים שבאים במגע יומיומי עם מים ועל כן גם אם מדובר בחלקים איכותיים שלא אמורים להחליד בסופו של יום כן ניתן להיתקל בסיטואציות של חלודה. כך שכל שיש לעשות הוא לרסס שמן ייעודי על הצירים, המסילות והגלגלים, (כל מקלחון והחלקים שהוא מכיל), ולא צריך יותר מיד אלא פעם בשבועיים יהיה די ויותר.

חומרים
בתחום ניקוי האבנית ישנם כל מיני מוצרי מדף שייעודים לטובת צורך זה ובנוסף יש כל מיני מוצרים ביתיים שגם יכולים לעשות את העבודה. הבעיה היא לא להשתמש בחומרים חזקים מידי וכאלו שבנוסף לעובדה שהם מנקים הם גם יחבלו בזכוכית ובאלומיניום. על כן אין ללכת על כל חומר ניקוי שמתיימר להיות מותאם, אלא יש לקבל המלצות מבעלי מקצוע בתחום וללכת רק על מוצרים איכותיים שעומדים בתו תקן. מקלחון

ערנות
בשורה התחתונה תחזוקה של מקלחונים אינה אמורה להיות עבודה משעבדת וגם לא עבודה שגוזלת זמן. כל שיש לעשות הוא להשתמש בחומרים איכותיים, מידי פעם לנקות והכי חשוב להיות ערניים אם פתאום משהו אנו מרגיש יציב, אטום או עובד בצורה חלקה. אם משהו מהדברים האלו מורגש יש לפנות אל החברה או אל בעל מקצוע בתחום ולתת לו להחזיר את המקלחון למוטב.